תמ”ש 9990/05 – ביהמ”ש לענייני משפחה במחוזות תל אביב והמרכז
 
סקירת פסיקה בנושאים: דיני משפחה – דמימזונות – מזונות ילדים – ילדים בגירושין
 
תמצית (רציו)
בהחלטת ביהמ”ש לענייני משפחה בר”ג מיום 2.5.05  נפסק, שעל אב אמיד, לשלם לשני ילדיו הקטינים, כאשר האחד מהם בעל צרכים מיוחדים דמימזונות בסך של 3,000 ₪ לחודש ובמחצית הוצאות חריגות. בנוסף, נפסק, כי היות והאב מתגורר בדירה ישא כ”א מההורים במחצית הוצאות אחזקת הבית.
סקירה
מדובר בבני זוג אמידים, אשר חיו באזור יוקרה בת”א, כאשר האם הינה ד”ר למדעי המוח, ואילו הנתבע עוסק בענף הפרסום. בני הזוג הביאו לעולם 2 ילדים; האחד מהם כבן 8 שנים והשני כבן 15. התובעת העמידה את כתב תביעתה ע”ס של 10,465 ₪ לחודש למזונותיהם, והסכימה לקזז מסכום זה 2,205 -לגביהם טענה, שלפנים משורת הדין תשא היא בסכום זה.
בנוסף, הגישה האישה תביעת גירושין בה כרכה גם את כלל ענייני הרכוש של הצדדים.
 
הבעל, המיוצג, ע”י עו”ד אביטל רבינוביץ, הגיש כתב הגנה מפורט בו הציג את כלל הכנסותיה של האם, כמו גם את פוטנציאל השתכרותה ואת חובתה להשתתף בהוצאותיהם ובמזונותיהם של ילדיה.
 
בדיון שהתקיים בבהמ”ש ביום 2.5.05 נפסק, כי על האב לשאת במזונותיהם של הקטינים בסך של 3,000 ₪ לחודש כמו גם לשאת במחצית הוצאות חריגות. עוד נפסק, כי בשל מגורי האב בדירה ישאו הצדדים בחלקים שווים בהוצאות אחזקתה.  

יצוין, כי סכום המזונות שנפסק, הינו סכום מופחת בנסיבות שתוארו בייחוד לאור רמת החיים הגבוהה של הצדדים, צרכיהם המרובים של הקטינים והיותו של האב אמיד ובעל הכנסה נאה! בפסיקתו זו, הסתמך ביהמ”ש    על כתבי הטענות של הנתבע, לפיהן, נטען, כי הכנסות האם גבוהות, וכי היא בעלת כישורים ופוטנציאל השתכרות הגבוהים משל הנתבע.
 
הערה:
סקירה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינהנועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. איןלהסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלתכל החלטה.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

מחכים לפנייתך

פנו אלינו ונשוב בהקדם